NIKON zaostřovací matnice typu E pro D2H

Typ příslušenství:Ostatní příslušenství.... více
Běžná cena: 1 470  (-5%)
1 155.37 Kč bez DPH
Na dotaz
1 398 Kč
ks
Kód: 175538
Kód dod.: VAW15601
EAN: 18208252831
Záruka: 24 Měsíc(ů)
Výrobce: Nikon
Popis a parametry

NIKON zaostřovací matnice typu E pro D2H

Typ B, B3
Obě matnice nabízejí nerušené pozorování obrazu a umožňují snadné zaostření v celé matované ploše, která neobsahuje žádné další zaostřovací pomůcky, jako je dálkoměrný klín nebo mikroprismatický rastr. Ideální matnice pro běžné fotografování. Zaostřovací matnice typu B je standardní zaostřovací matnice dodávaná se všemi jednookými zrcadlovkami Nikon s automatickým zaostřováním. Všechny verze těchto matnic obsahují značky automatického zaostřování, jejichž provedení závisí na typu fotoaparátu.
Zaostřovací matnice typu B se dodává rovněž pro fotoaparát D2X, ne však jako standardní matnice; viz zaostřovací matnice typu V.

Typ EC-B (pro F5)
Tyto matnice je podobná standardní matnici typu B, ale obsahuje navíc elektrochromní zařízení (EC). Toto zařízení zobrazuje vybraná zaostřovací pole a nabízí ničím nerušený obraz a snadné zaostřování na celé matované ploše.

Typ K, K3
Zaostřovací matnice obsahující Fresnelovu čočku, 4mm dálkoměrný klín a prstenec s mikroprismatickým rastrem. Tato matnice je standardní zaostřovací matnicí většiny fotoaparátů Nikon s manuálním zaostřováním, jako jsou modely FM3a, FM2 a F3.

Typ EC-E (pro F5), E, E3
Zaostřovací matnice typu E je vybavena Fresnelovou čočkou. Nejpatrnějším vybavením této matnice je pomocná mřížka vyrytá do povrchu matnice. Tato matnice je ideální pro fotografii architektury a další fotografické práce, u kterých je kritickým parametrem správné vyrovnání horizontálních a vertikálních linií. Zaostřovací matnice EC-E fotoaparátu F5 je podobná výše popsané matnici EC-B a obsahuje vyrytou pomocnou mřížku.

Typ A, J, L, P
Tyto matnice jsou konstruovány pro běžné fotografování, obsahují Fresnelovu čočku a buďto dálkoměrný klín nebo mikroprismatický rastr, resp. v případě matnice typu P obojí. Matnice typu A a L obsahují dálkoměrný klín, verze L má tento klín skloněný v úhlu 45 °. Matnice typu J obsahuje 4mm kruhovou plošku s mikroprismatickým rastrem.
Fotoaparáty Nikon byly standardně vybavovány matnicí typu J nebo A do poloviny sedmdesátých let minulého století.

Typ C, M
Tyto matnice se používají pro makrofotografii ve velkém měřítku a pro astrofotografii. Matnice jsou čiré a uprostřed mají 4mm kruhovou referenční plošku a vlasový kříž. Matnice typu M obsahuje dvojitý vlasový kříž a milimetrové měřítko.

Typ G (G1–G4)
Zaostřovací matnice typu G nabízí výjimečně jasný obraz, protože neobsahuje matovou plochu, ale pouze čirou Fresnelovu čočku. Tato matnice je vhodná pro nízkou hladinu osvětlení. Zaostřovací matnice typu G je dostupná ve čtyřech provedeních v závislosti na ohniskové vzdálenosti objektivu.
Všeobecné pokyny pro použití matnic typu G:
Matnice G1 je určena pouze pro objektivy rybí oko
Matnice G2 je určena pro objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností v rozmezí 24 mm až 200 mm


Matnice typu G3 je určena pro objektivy v rozmezí ohniskových vzdáleností 200 mm až 400 mm
Matnice typu G4 je určena pro objektivy s ohniskovou vzdáleností 400 mm a delší
Další podrobnosti naleznete v návodu k obsluze dodávaném se zaostřovací matnicí

Typ U
Zaostřovací matnice typu U je určena pro teleobjektivy s ohniskovou vzdáleností nad 200 mm. Matnice obsahuje Fresnelovu čočku a vyznačené referenční kroužky o průměru 5 mm a 12 mm.

Typ V (pro D2X)
Tato matnice je podobná standardní matnici typu B, ale obsahuje vyryté značky vymezující obrazové pole režimu „High-speed Crop“ jako pomůcku pro fotografování v tomto režimu. Jde o standardní matnici pro fotoaparáty D2X.

Typ W (pro D2X)
Tato matnice je podobná standardní matnici typu B, ale má maskovány oblasti vně výřezu obrazového pole režimu „High-speed Crop“ jako pomůcku pro fotografování v tomto režimu. Tato matnice se doporučuje pouze pro uživatele, kteří používají nejčastěji režim „High-Speed Crop“, protože masky na matnici nelze vypnout.

Poznámky k zaostřovacím matnicím fotoaparátu FM3A
Matnice pro fotoaparát FM3a lze použít rovněž na fotoaparátech FM2, FM2n, FE2 a FE. Při použití zaostřovací matnice pro fotoaparát FM3A na fotoaparátu FE je nutná korekce expozice +1/3 EV, aby vestavěný expozimetr fotoaparátu poskytovat správné expoziční hodnoty. Důvodem je vyšší propustnost světla matnice fotoaparátu FM3A v porovnání s originální matnicí fotoaparátu FE. Při použití matnice pro fotoaparát FM3A ve fotoaparátech FM2n a FE2 není nutná žádná korekce expozice.

.
Typ příslušenství
Ostatní příslušenství

NIKON zaostřovací matnice typu E pro D2H

Zadejte prosím své jméno
Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
MCS plus spol. s r.o.
Janáčkova 888/4
69301 Hustopeče
Česká Republika
IČO: 25535391
DIČ: CZ25535391